ELEKTRONİK SİSTEM

 Anasayfa / / ELEKTRONİK SİSTEM
ELEKTRONİK KONTROL SİSTEMİ

Vinç Operatör Kontrol Paneli, 12.1 boyutunda, toz ve su geçirmez& yansıtma önleyici LCD ekran, çift taraflı metal kasa sistemine sahiptir. Monte edilecek olan ağırlık kontrol sistemi, vinç bom'unun ne kadar süreyle çalıştığını kaydetmektedir. Bu kayıtlar bilgisayara USB aracılığıyla transfer edilebilir, böylece vincin bakım süresi ve yıpranma istatistikleri hesaplanabilecektir. Vincin tüm elektronik parçaları IP67 dayanıklı cama sahip olacaktır. Optimize etme düzeneği, dokuz eksen üç açılı sensörler (ana bom, katlanır bom, ikinci katlamada) ve elektronik denge sistemiyle eğimli zeminde çalışır.                 

 

 

Bom'un basıncı ve açısı gerçek zamanlı ekrandan takip edilebilir.
Çift açılı&gece görüşlü hareket izleme kamera sistemiyle, operatör panosundan izleme imkânı. Görüntü işleme yazılımı ekrandaki sanal hatlarla operatöre yardımcı olur. Hassas yüklemeler için ASELKON Görsel Kılavuz Sistemi bulunmaktadır.
GSM-GPS sistemi uydu aracılığıyla, günlük haftalık ve aylık çalışma raporları izlenebilir, (Türkiye içinde ücretsiz Türkiye dışında SIM ücreti kullanıcı tarafından ödenecektir) ASELKON Bakım Merkezi, makine sahibine, haftalık ve aylık çalışma grafikleri özeti ve GPS harita izleme özeti gönderir.
Tamamen kablosuz, yıllarca şarj etmeye gerek duymadan gömülü bateri, ikinci bom basınç ve açı durumu alıcı sistemi.
Vincin nasıl kullanılacağını gösteren çoklu ortam video sistemi, İngilizce, Rusça ve Arapça altyazılı, eğitim, bakım ve tanıtım videoları.
Aşırı yükleme, anlık kontrol sistemiyle kesilmektedir. Aşırı hidrolik devre aşırı yükleme sistemiyle kesilmektedir(Opsiyonel Güvenlik Sistemi) Ayrıca bu kontrol sistemi, sadece operatörün uzatma bomlarını geri çekmesine izin vermektedir.
Operatörün göremediği acil durumlarda, hidrolik devreyi durdurmak için acil durdurma düğmesi yerleştirilecektir.
Elektronik Sistem Yazılımı, TÜRKÇE, İNGİLİZCE, RUSÇA, ARAPÇA olmak üzere 4 dil seçeneğine sahiptir.

 

 

  

 

 

 

 

LCD Ekranlı Elektronik Kontrol Sistemi

* Vinç çalışmaya başlaması ile birlikte LCD ekranda açılan ana ekran üzerinden Bom ucunda kaldırılan yükü yüzde ve basınç değeri olarak önündeki ekranda görebilme. Ayrıca toplam ve son çalışma saati, silindirler üzerindeki yük ve basınçları kayıt edebilme.
* İstatistik değerlerin saklanması, mail aracılığıyla verilerin aktarılması.
* 9 eksenli denge sistemi ile çalışma açılarının X-Y olarak gösterebilme, denge sağlayıcı.

Elektronik Bakım Ekranı

* Vinç çalışma saatlerine göre geri sayım yaparak vinç üzerinde, bakım zamanı gelen yağlama vs. gibi bilgileri ekran üzerinden görebilme.
* Bakıma kalan süreleri saat olarak takip edebilme.
* Atlatılan bakımları görebilme.

Bom ucunda kablosuz hareketli kamera sistemi

Operatör kabininden LCD ekran aracılığıyla yükü ve alanı takip edebilme.

Uzaktan GPRS Takip Sistemi

Sahada çalışan vinçlerinizin konumunu, çalışma saatini, istatistiklerini veri olarak mail yoluyla takip edebilme.